فرش دستباف بیجار

نمایش 1–16 از 69 نتیجه

نمایش 16 32

فرش دستباف بیجار به عنوان یکی از مستحکم ترین قالی های ایرانی شناخته می شود. البته این منطقه فرش روستایی بافتی چون فرش عرب حلوایی یا فرش کردی و فرش گروس بیجار (با رج شمار 30 تا 40 رج) هم داشته است اما طی 50 اخیر به مرور تکنیک غالب منطقه بافت فرش هایی با ریزی 40 تا 60 رج شد.

قالی بیجار به فرش پولادین مشهور است. دلیل استفاده از این تعبیر تراکم بالا و تو پری فرش های اصیل این منطقه است به طوری که گاهی به سختی تا می شوند. تکنیک بافت دو پود و لول بافت با گره متقارن ترکی در این دستبافته ها به کار می رود. فرش های دستباف تکاب از نظر کیفیت بهتر از سایر روستاهای منطقه از قبیل فرش شاهین دژ هستند

قیمت فرش دستباف بیجار

به قیمت های سال 1400 ، جنس درجه یک قالی بیجار با حدود 50 تا 55 رج (تعداد گره در 7 سانت) بافت، با قیمت متر مربعی 20 تا 30 میلیون تومان به فروش می رسد. طرح های ماهی ، ترنجی، افشان و … پر طرفدار ترین ها هستند. سطح دوم قالی های بیجار را قالی هایی با حدود 45 تا 50 رج هستند که حدود قیمت متر مربعی 15 تا 20 میلیون دارند. طرح های گلفرنگ بیجار بیشتر در این رج شمار و کمی درشت تر تولید می شود. سطح سوم فرش های 40 تا 45 رج بیجار هستند. فرش دستباف زنجان هم در این رده با همین طرح ها قابل تهیه است و با قیمت متر مربعی 10 تا 15 میلیون تومان می توان نوبافت های این سبک را تهیه کرد. غیر از فرش های کلاسیک منطقه بیجار، عده ای از تولیدکنندگان شاخص به بازبافی فرش های موزه ای و اصیل بیجار می پردازند که با رنگ های گیاهی اصیل طرح های متنوعی را شامل می شود و قیمتگذاری آن کارها بر اساس شرایط دیگری صورت می گیرد.

فرش دستباف بيجار طرح ترنجي ماهي سایز ذرع و نيم۱٫۶۸×۱٫۱۶ رنگ زمینه لاكي رنگ حاشیه كرم کد ۴۷۲۴۶

16,500,000 تومان
توجه: تلگرام دسترسی دارید آنجا کد ۵ رقمی این فرش را پیام بدهید تا فیلم با کیفیت فرش برایتان ارسال

فرش دستباف درحدنو بيجار طرح ترنجي ماهي سایز كناره ۳٫۰۳×۰٫۷۸ رنگ زمینه لاكي رنگ حاشیه لاكي کد ۴۶۰۷۵

18,500,000 تومان
توجه: تلگرام دسترسی دارید آنجا کد ۵ رقمی این فرش را پیام بدهید تا فیلم با کیفیت فرش برایتان ارسال

فرش دستباف نوبافت بيجار طرح سراسر گلفرنگ سایز كناره ۳٫۱×۰٫۶۲ رنگ زمینه كرم رنگ حاشیه لاكي کد ۴۶۷۰۰

24,500,000 تومان
توجه: تلگرام دسترسی دارید آنجا کد ۵ رقمی این فرش را پیام بدهید تا فیلم با کیفیت فرش برایتان ارسال