تخصص اصلی گالری احمدکارپتس صادرات فرش های عشایری و روستایی بافت به اقصی نقاط دنیاست. لذا هم فرش نو داریم و هم فرش کارکرده. بر اساس سلیقه خریداران خارجی، فرش دستباف کارکرده ای که ذات و کیفیت تولید خود را اثبات کرده باشند و چندان افت کیفیت نداشته اند، و به جهت کارکرده بودن قیمت مناسب تری هم پیدا کرده باشند به فرش های نوبافت آن منطقه که ذاتشان مشخص نیست(کیفیت پشم و تقلب های بافت)، ترجیح داده می شوند.

از طرف دیگر در بیشتر مناطق فرش بافی روستایی و بین عشایر مدت هاست بافندگی کمرنگ شده، لذا در بسیاری از طرح های مناطق مختلف، فرش نو اصلا پیدا نمی شود یا به طور کلی سبک تولید در مناطق عوض شده است. برای مثال عشایر قشقایی یا عشایر بلوچ بسیاری از طرح های گذشته را دیگر نمی بافند یا سبک های گرانتر را جایگزین کرده اند که درآمد بیشتری برایشان داشته باشد. ضمنا عشایر اکثراً فرش ها را برای مصرف خودشان می بافته اند و با بافت فرش بعدی، فرش قبلی را می فروخته اند. لذا اکثرا کمی کارکرده بوده اند از ابتدا.

قیمت فرش نو در سال ۱۴۰۲ حداقل متر مربعی ۳.۵ میلیون تومان تمام می شود. لذا فرش هایی که در سایت کمتر از این قیمت در هر مترمربع هستند، حتما کارکرده بوده اند که سرویس صادراتی شده اند.

استاندارد صادراتی ما در خصوص طول ریشه ها، ریشه ی کوتاه است با طول حدود ۲ سانتی متر. البته به همراه دو گره مخصوصی که سر ریشه ها زده می شود تا پرز فرش باز نشود و فرش صدمه نبیند. دلیل آن این است که ریشه ها به دست نیایند و دستگیر نباشد و با اعمال نیرو به آن از سطح مقطع فرش و ریشه ها کنده نشود.
ریشه ی پنبه ای فرش در اثر تا بودن، رطوبت هوا، نم پا، نم طی کشیدن روی زمین و … به مرور می پوسد و اگر ریشه بلند باشد، در جابجایی مثل دستگیره گرفته می شود و با وزن فرش، موجب کنده شدن از سطح مقطع فرش می شود . اما این ریشه های کوتاه هیچگاه صدمه نمی بیند.

در برخی مناطق مثل همدان و نهاوند و تویسرکان، رسم است یک سر فرش هنگام بافت، گلیم باف حدود یکسانتی دارد و ریشه بلند ندارد. این گلیم بافت پنبه ای به مرور زمان می تواند باز شود و فرش صدمه ببیند. لذا طبق استاندارد صادراتی اگر گلیم بافت ضعیف باشد، ما آن را باز می کنیم و دو گره می زنیم. طبیعی است که در این فرش های نو هم ریشه کوتاه می شود.

برخی مشتریان تمایل دارند که برای فرش های با ریشه کوتاه ، عمل ریشه کشی انجام شود. مطلع باشید که از نظر فنی ریشه کوتاه فابریک فرش که از یک سمت فرش تا سمت دیگر فرش امتداد دارد به مراتب از ریشه بدلی که فقط ظاهر فرش را درست کرده است بهتر است. برای تقریب به ذهن مثال ماشینی را می زنم که در اثر تصادف نیاز به صافکاری دارد. همه تاکید می کنند تا آنجا که می شود بدون رنگ در بیاید. چون اگر رنگ شده باشد از ارزش آن کاسته می شود. فرشی هم که ریشه هایش عوض شده باشد، علیرغم هزینه کردی که برای بازسازی آن شده، اما ارزشی به آن اضافه نشده است. ریشه کشی تنها در صورتی توصیه می شود که فقط بخشی از ریشه ها به هر دلیلی کنده شده باشد.

فرش کارکرده افت قیمتش را کرده لذا اگر در قید و بند حرف و حدیث مردم نیستید (مثلا در غیر از خرید جهیزیه عروس) توصیه می شود فرش دست دوم با کیفیت تهیه نمایید.

از طرف دیگر در فرش دست دوم، ذات فرش معلوم شده و فرش بد ذات و بد کیفیت زود از قیافه می افتد یا سابیده می شود. احتمالاً داستان ضرب المثل «مثل قالی کرمان میماند» را شنیده اید. این ضرب المثل در مورد فرش با کیفیت کرمان صادق است. فرشی که از پشم با کیفیت بافته شده است، رنگرزی درستی داشته است، در بافت آن از گره های غیرتقلبی استفاده شده باشد و در پود دهی آن کوتاهی نکرده باشند. چنین فرشی ارزش خود را حفظ می کند.

نکته دیگر اینکه در فرش های درشت بافت، وقتی ضخامت فرش به حدود یکسانت می رسد تازه طرح خود را نشان می دهد و زیبایی فرش به حد اعلا می رسد. خریداران خارجی ضخامت بالاتر از ۱ سانتی متر را نمی پسندند. از طرف دیگر خریداران خارجی رنگ های تند فرش های ایلیاتی را نمی پسندند و در سرویس صادراتی ما رنگ های این فرش ها را باید هارمونیک و آرام کنیم. این فرایند روی فرش های نو و کارکرده خروجی یکسانی دارند. لذا برای ما به صرفه است که از فرش های کارکرده ی با کیفیت بهره بگیریم که قیمت تمام شده آن برای مشتریانمان مناسب تر باشد.

از طرف دیگر تنوع در فرش های کارکرده ی عشایری بسیار بالاست و خاص تر هستند و تنوع در فرش های نو کمتر است. همانطور که گفته شد در بیشتر مناطق فرش بافی روستایی و بین عشایر مدت هاست بافندگی کمرنگ شده، لذا در بسیاری از طرح های مناطق مختلف، فرش نو اصلا پیدا نمی شود یا به طور کلی سبک تولید در مناطق عوض شده است. برای مثال عشایر قشقایی یا عشایر بلوچ بسیاری از طرح های گذشته را دیگر نمی بافند یا سبک های گرانتر را جایگزین کرده اند که درآمد بیشتری برایشان داشته باشد.

شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۷ در تمام ایام سال غیر از تعطیلات رسمی، گالری احمدکارپتس پذیرای مراجعین محترم خواهد بود. همچنین جهت رفاه دوستانی که طرح ترافیک مانع حضورشان در بازار می شود، یک جمعه در ماه نیز از ساعت ۱۰ تا ۱۶ گالری باز خواهد بود. برای آگاهی دقیق از تاریخ جمعه های فروش، با شماره ی ۰۹۱۲۳۰۸۷۴۹۲ تماس بگیرید.

تذکر: با توجه به موجودی ۳۰۰۰ تخته فرش این مجموعه در انبار، توصیه می کنیم قبل از مراجعه حتما فرش های موجود در سایت را با دقت بررسی کرده باشید تا حدود سلیقه تان مشخص شده باشد و ترجیحا کد ۵ رقمی فرش های مدنظرتان را داشته باشید.

با توجه به عمده فروش بودن مجموعه احمدکارپتس و مراجعه مشتریان با تیراژ کاری بالا، لذا هفته ای یکبار موجودی ما آپدیت می شود. پس احتمال کمی وجود دارد که یک فرش ظرف چند روز اخیر فروخته شده یا رزرو قطعی شده باشد. لذا قبل از پرداخت وجه با شماره ۰۹۱۲۳۰۸۷۴۹۲ ارتباط بگیرید تا هم شرایط فرش برای شما کنترل مجدد شود و هم رزرو نبودن آن به شما اعلام شود.

تذکر مهم: اکثر فرش های موجود در عکس های دکوراسیون، مربوط به فرش های فروش رفته ما در منزل مشتریان عزیزمان است که به جهت فرهنگسازی استفاده از این آثار هنری به اشتراک گذاشته می شود. لذا اگر فرشی را در این دکوراسیون ها پسندیدید، به ادمین صفحه اعلام دارید تا فرش های موجود با طرح مشابه را در اولین فرصت به شما معرفی نمایند. البته می توانید سفارش تولید فرش هم بگذارید. سوال بعدی را ببینید.

تخصص اصلی مجموعه فرش احمد صادرات فرش های عشایری و روستایی بافت اصیل است. طبیعی است که در برخی مناطق فرش ها با سایزهای خاصی تولید می شوند و سایزهای دیگر را ندارند. یا اینکه جفت بافی در اکثر مناطق کشور مرسوم نبوده و در غیر از فرش های شهری، به ندرت فرش جفت در سایزهای متنوع قابل تهیه است. طبیعی است که در این شرایط مشتری می تواند فرش مربوطه را سفارش دهد تا برایش تولید شود. به جهت تضمین کیفی خروجی کار، مجموعه فرش آل احمد فقط با تولیدکنندگان معتبر تایید شده همکاری می کند و فرش ها ظرف ۶ الی ۸ ماه بر اساس سایز سفارشات، قابل تهیه است. رویه کار بدین شکل است که ابتدا قراردادی به امضا می رسد که به موجب آن ۲۵% هزینه پیش بینی شده پرداخت می شود و طرح مربوطه نهایی می شود (برای این کار نیاز به عکس های خوب از نمونه ی الگو است و می توان رنگ را از پالت رنگی انتخاب کرد.) سپس با دقیق کردن رج شمار مورد تقاضا و احیاناً به روز کردن قرارداد (سفارش تولید فرش با پشم دستریس درجه یک و رنگ آمیزی گیاهی، شیمیایی یا خودرنگ) مرحله و فرایند رنگرزی آغاز می گردد. پس از اتمام رنگرزی ، رنگ ها به تایید سفارش دهنده می رسد. (تا ۱۵% تفاوت رنگ انتخابی با رنگ خروجی رنگرزی سنتی، طبیعی است) و پس از تایید پشم رنگ شده، با پرداخت ۲۵% مبلغ قرارداد فرایند بافت فرش آغاز می گردد. ۲۵% سوم مبلغ پس از بافت ۲۵% از فرش (که با ارسال عکس به شکل ماهانه گزارش داده می شود) به انجام رسیده و یک چهارم باقیمانده مبلغ در مرحله ۷۵% بافت فرش به انجام می رسد و فرش پس از سرویس تکمیلی، تحویل مشتری محترم می گردد. در هر بخش از فرایند تولید در صورت منصرف شدن سفارش گذار، با کسر ۳۰% مبلغ قرارداد به عنوان هزینه های اجرایی کار، قرارداد فسخ می شود. (البته اگر طرح فرش غیر عادی باشد بطوریکه مشتری عام برای آن وجود نداشته باشد،  در قرارداد قید می شود و عدد فسخ قرارداد تا ۵۰% می تواند بالابرود. تا قبل از شروع بافت، فقط هزینه های مربوط طراحی و رنگرزی محاسبه خواهد شد. اما بعد از شروع بافت کل هزینه بافت در نظر گرفته می شود.)

 

مشتریان تهرانی می توانندبرای رهایی از ترافیک و شلوغی بازار  چهارتخته فرش تا ۱۸ متر مربع را به صورت رایگان در منزل جهت پرو داشته باشند و فرش ها را در دکوراسیون خود امتحان کنند و فرش مورد نظرشان را انتخاب و بقیه را مرجوع کنند. تنها در صورت مرجوع شدن همه فرشها، تنها هزینه پیک از شما دریافت خواهد شد. (بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان برای سال ۱۴۰۲) برای دوستان عزیز غیر تهرانی امکان پرو و پرداخت پس از ارسال موجود نیست و فرش انتخاب شده ابتدا کنترل دقیق شده و ویدئویی از فرش مربوطه برای مشتری ارسال می شود که شرایط فرش در آن به طور کامل نشان داده می شود. پس از تایید مشتری، وجه فرش پرداخت شده و فرش برای مشتری محترم تیپاکس می شود. مشتریان تا چهل و هشت ساعت فرصت دارند به هر دلیلی فرش را مرجوع کنند که در آن صورت هم تنها هزینه ارسال را پرداخت می کنند. شرایط مرجوع کردن کالا را در سوال ۷ ببینید

از زمان تحویل فرش دستباف به مشتری، تا ۴۸ ساعت بدون هیچ دلیلی فرش ها قابل مرجوع هستند و وجه پرداختی با کسر هزینه ارسال به حساب مشتریان واریز می شود. بعد از این زمان تا یکماه اگر مشتری به هر دلیلی تمایل به مرجوعی فرش داشته باشد، معادل ۹۰% قیمت تمام شده به مشتری برگردانده می شود. در شرایطی که بیش از یکماه از فروش فرش دستباف گذشته باشد، مجموعه احمدکارپتس ۸۰% قیمت اولیه رابشرط سالم بودن فرش، همیشه گارانتی خرید دارد. البته برای فرش هایی که بیش از یکسال از خریدشان می گذرد، با توجه به گذشت زمان و تغییر قیمت فرش دستباف و با توجه به اوضاع متغیر بازار در رونق و رکود، فرش را در انبار قیمت گذاری مجدد می کنیم و اگر قیمت بالاتر کارشناسی شود، فرش را بالاتر خریداری می کنیم. برای مثال یک فرش را که در سال ۹۵ به مبلغ ۲٫۶ میلیون تومان فروخته بودیم در ابتدای سال ۹۸ به مبلغ ۴٫۳ میلیون تومان از مشتری برداشتیم. در حالیکه قیمت گارانتی شده ۲٫۰۸ میلیون تومان بود. نکته: در صورتی که مشتری تمایل به تعویض فرش خریداری شده در گذشته داشته باشد، مقداری بالاتر از قیمت گارانتی شده فرش برداشته می شود.

تخصص اصلی مجموعه فرش آل احمد ، صادرات و عمده فروشی فرش های دستباف عشایری و روستایی بافت است. لذا حاشیه سود محدود برای فرش ها در نظر گرفته شده است و قیمت ها بر اساس پرداخت نقدی تنظیم شده اند و هیچگونه تخفیفی ندارند. اما به جهت کمک به مشتریان عزیزی که در هنگام خرید ، امکان پرداخت یکجای کل مبلغ را ندارند، این امکان در نظر گرفته شده است که در صورت داشتن دسته چک جدید طرح صیادی، یک عکس از دسته چک را مشتری ۲۴ ساعت قبل از مراجعه و تحویل فرش برای ما ارسال کند تا ما استعلام بگیریم. در صورت داشتن سابقه خوب و کارکرد مناسب حساب، نیمی از قیمت فرش به صورت نقدی و نیم دیگر در یک یا حداکثر ۲ چک یکماهه قابل پرداخت است. چک ها باید در لحظه صدور به صورت آنلاین ثبت شوند.   مشتریانی که دسته چک ندارند می توانند با پرداخت حداقل ۲۵٪ قیمت فرش، فرش را رزرو قطعی نموده و فرش از موجودی ما خارج می شود. به مرور وجه فرش را حداکثر ظرف ۳ ماه به حساب ما واریز می نمایند و فرش بعد از تسویه کامل برایشان ارسال می شود. پیشنهاد می شود پس از انتخاب فرش از طریق سایت، کانال های تلگرامی یا اینستاگرام، با پرداخت بیعانه معادل حداقل ۲۵٪ قیمت فرش، آن را رزرو قطعی نمایید تا از موجودی خارج شود. در غیر اینصورت برای رزرو غیر قطعی و ارسال به منزل مشتریان جهت پرو، اولویت با کسی است که زودتر پیام داده باشد. طبیعی است اگر یک فرش چند رزرو غیرقطعی داشته باشد، اولین کسی که رزرو قطعی کند و وجه بیعانه را پرداخت کند، اولویت اول را خواهد یافت. اگر به هر دلیلی فرش پسند نشد، وجه بیعانه در اولین فرصت (روز کاری بعد) به حساب شما واریز می شود.

گروه بازرگانی فرش آل احمد با بیش از ۵۰ سال فعالیت در تجارت فرش دستباف و عضویت مستمر در دو اتحادیه صادرکنندگان فرش ایران و اتحادیه فروشندگان فرش دستباف تهران، سابقه ای قابل استعلام دارد. همچنین از سال ۱۳۹۶ آقای سید علی آل احمد در هیئت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران حضور دارند.

عدم ثبات رنگ که موجب جوهری شدن و رنگ دادن فرش بعد از شستشو یا ریختن مایعات روی فرش می شود دلایل مختلف دارد. اگر ماده تثبیت کننده رنگ (دندانه دار کردن) به پشم داده نشده باشد، رنگ ثابت نمی شود و در اثر نور خورشید رنگ فرش کم رنگ شده و در اثر ریختن آب هم رنگ گیاهی جوهری می شود و هم رنگ شیمیایی. لذا اگر فرش یکبار قالیشویی رفته باشد تقریبا این مشکل مشخص می شود. مشکل دیگر استفاده از رنگ های بی کیفیت آنیلینی یا جوهری شیمیایی است. اگر فرشی با رنگ های با کیفیت شیمیایی یا رنگرزی خوب طبیعی (گیاهی، معدنی و جانوری) رنگ شده باشد قابلیت اعتماد بیشتری دارد. دقت کنید که متاسفانه بسیاری از فروشندگان فرش دستباف ادعا می کنند که تمام رنگ های استفاده شده در فرش هایشان از رنگ گیاهی است که این دور از واقعیت است. رنگرزی گیاهی بسیار هزینه بر تر از رنگرزی شیمیایی است و شاید بیش از دو برابر قیمت را تغییر دهد و از رنگ گیاهی در حال حاضر بیشتر برای رنگرزی پشم های دستریس استفاده می شود. ظرف ۵۰ سال اخیر با ورود رنگ های شیمیایی، در بیشتر مراکز رنگرزی ایران بخصوص برای تولید فرش های دستباف ارزان قیمت (بر اساس قیمت های سال ۹۸، فرش های نو با قیمت زیر متر مربعی ۲٫۵ میلیون تومان) حتما از رنگ شیمیایی در تولید آنها استفاده شده است. دقت کنید که فرش دستباف را هیچگاه نباید در خانه شست و قالیشویی های خوب می دانند فرش را چگونه بشورند تا جوهری نشود. فرش های مجموعه احمدکارپتس با توجه به سرویس صادراتی آنها و ملایم شدن رنگ هایشان، حتی اگر رنگ شیمیایی داشته باشند، در مقابل ریخته شدن آب، مقاومت به نسبت بهتری دارند.

۱- فرش دستباف بسیار کمتر از فرش ماشینی نیاز به شستشو دارد. پشم طبیعی کثیفی محیط را به خودش نمی گیرد در حالیکه الیاف مصنوعی جاذب گرد و غبار و کثیفی هستند برای همین فرش ماشینی ۲ هفته بعد از شستشو دوباره کثیف است اما فرش دستباف چند ماه طول می کشد تا کمی کثیف شود.

۲- فرش دستباف را هر شش ماه یکبار با شامپو فرش، بدون خیس شدن فرش، در منزل روشویی کنید و بگذارید خوب خشک شود. هر ۴ یا ۵ سال فرش دستباف نیاز به قالیشویی دارد

۳- به حرف قالیشورها در خصوص ضرورت ریشه کشی مجدد برای فرش ها گوش ندهید. ریشه اصلی کوتاه، خیلی بهتر از ریشه ی بلند بدلی است. ریشه ها باید فقط دو گره خورده باشند.

۴- فرش دستباف را در منزل خودتان نشورید. چون ۹۵٪ فرش ها رنگ های شیمیایی دارند و بلد نباشید فرش جوهری میشود.

۵- اگر فرش کرم لک شد و چیزی روی آن ریخت از قبیل لکه چایی، شیرکاکائو، سوپ یا شربت و نوشابه، به سرعت اصل ماده را با قاشق از مغز فرش خارج کنید. کمی آب با سرکه سفید رقیق قاطی کنید و مجدد روی لکه کم کم بریزید و با قاشق خارج کنید. جوش شیرین کمی روی لکه بریزید و با قاشق با پرزها بازی کنید. ترکیب سرکه سفید و جوش شیرین بیشتر لکه ها را پاک می کنند. مراقب باشید سرکه سفید داخل پرز ها نماند چون موجب صدمه میشود .

۶- فرش دستباف هر بار به قالیشویی برود حدود ۵ تا ۱۰ ٪ از عمرش بدلیل دستگاه شلاق زنی کم می‌شود . پس تا حد ممکن مراقب باشید فرش ها نیاز به قالیشویی پیدا نکنند.

در صورتی که گاهی برخی وب سایتها برای شما باز نمی شوند ولی از محل دیگر قابل مشاهده هستند ممکن است تنطیمات شبکه شما یا کامپیوتر شما در شبکه (شبکه خانگی یا حتی یک کامپوتر متصل به اینترنت) صحیح نباشد. یا مشکلی در سمت سرور میزبان سایت وجود داشته باشد. این مشکل برای سایت هایی که دارای گواهینامه امنیتی معتبر ( https) هستند در ایران بیشتر پیش میاد. و روی برخی از گوشی ها و لب تاپ ها پیغام های زیر می آید. از آنجایی که هیچ پرداخت آنلاینی در سایت احمدکارپتس انجام نمی شود، لذا شما با خیال راحت گزینه ی Advanced  یا پیشرفته را انتخاب کنید و روی لینک ریزی که می آید (باز کردن سایت به صورت نا ایمن یا unSafe) کلیک کنید. از این به بعد سایت بدون مشکل برای شما باز می شود. برخی مرورگر ها در پیغام خطا لینکی دارند که نوشته اند Proceed Anyway یا Go on the WebPage به صورت نا ایمن باز کنید. معمولاً کنار این پیغام ها گزینه Not Recommended هم نوشته می شود. روی همان لینک بزنید صفحه باز می شود. عکس های مربوط به این مشکل را در زیر می بینید:

پیغام خطا در مرورگر کروم

پیغام خطا در مرورگر موزیلا فایرفاکس

پیغام خطا در مرورگر IE edge

فرش دستباف ایران شاید ارزان ترین اثر هنری قابل تهیه در اقصی نقاط جهان است. کالایی که گره به گره با زحمت بافندگان، تبلور پیدا کرده و نماد بردباری و هنرنمایی بافندگان ایرانی است که با مشتی پشم و رنگ و با بهره گیری از هنر و ابتکار خود، به خلق زیباترین تابلوهای نقاشی پرداخته اند. لذا فروش آن همانند فروش هر اثر هنری دیگری نیاز به مهارت ویژه دارد و باید نیاز آن را در مشتری ایجاد کرد. بدین منظور افراد علاقمند به فروش فرش دستباف باید آموزش های دقیق و موجزی را پیش از ورود به این پیشه بگذرانند و حتما باید علاقه شخصی و ذوق هنری داشته باشند. ‎گروه بازرگانی فرش آل احمد، با سابقه ی بیش از پنجاه سال حضور در تجارت فرش دستباف، در نظر دارد تا از تمامی ساکنین خارج از کشور که به فروش فرش دستباف ایرانی برای درامدزایی علاقه مند هستند و حداقل سرمایه مالی را دارند، حمایت نموده و خدمات تسهیل گری و توانمندسازی ارائه نماید. بدین منظور کانالی در تلگرام با آیدی @CarpetSellSchool ایجاد شده است و برخی منابع و آموزش ها در آن قرار گرفته است. همچنین پروژه ای به نام «دسترنج عشق، گنج جهانیان» توسط آکادمی تجارت فرش دستباف در سال ۹۸ شروع به کار کرد که در غالب چند فاز، آموزش علاقمندان به ترویج و تجارت فرش دستباف را ارائه می دهد. صفحه این پروژه در اینستاگرام عبارتست از: https://instagram.com/carpet-Academy برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۲۳۰۸۷۴۹۲ در تلگرام یا واتس آپ تماس بگیرید.

بر اساس تجربه ما، چهار روش اصلی برای ارسال فرش دستباف به خارج از کشور وجود دارد که هر کدام مزیت های خود را دارند. ارسال بار روی کارت بازرگانی (مناسب برای بارهای بالای ۱۰۰ کیلوگرم)، ارسال بار روی بلیط مسافر، ارسال بار بصورت فریت بدون بلیط و خدمات پستی. برای دریافت توضیحات بیشتر با شماره ۰۹۱۲۳۰۸۷۴۹۲ تماس بگیرد و راهنمایی دریافت کنید. پست: پست دولتی توسط دفتر چهارراه لشکر تهران انجام می شود و همانجا فرش گمرک می شود. تنها روش برای ارسال فرش به آمریکا ، بغیر از حمل در بار مسافر، همین پست دولتی است. بسته ها باید زیر ۲۰ کیلو تعریف شود. هزینه ارسال برای ۷ کیلو بین ۵ میلیون تا ۷ میلیون تومان (با احتساب مالیات ۹% ای و هزینه نامتعارف بودن کالا) و مازاد ۷ کیلو کیلویی ۴۵۰ تا ۶۰۰ هزار تومان. مزیت پست برای ارسال یک تخته فرش در یک بسته ، door to door بودن آن است. یعنی بسته بدون گمرکی در کشور مقصد تحویل خریدار می شود. هزینه ارسال از ابتدای تابستان ۱۴۰۱ با دلار سنا که کمی از دلار آزاد ارزانتر است، محاسبه می شود لذا قیمت پست دولتی کمی از پست های غیر دولتی به صرفه تر است. چون آنها دلار آزاد دارند و هزینه شان تا ۵۰ درصد بیشتر است. در پست دولتی بسته ها بین ۳ هفته تا ۵ هفته بعد تحویل می شوند. مشکل این روش نبود بیمه ی مناسب است. حداکثر هر فرش معادل ۲٫۹ میلیون تومان بیمه می شود و ارسال کننده باید ریسک کند. فرش آل احمد ارتباطات خوبی با بخش بین الملل پست دارد و از طریق اتحادیه صادرکنندگان پیگیر رفع این مشکل هستیم. در حال حاضر به کشورهای اسراییل، عربستان، کانادا، سریلانکا و نیوزلند فرش قابل پست کردن نیست. ما قبل از اقدام به پست کردن با توجه به ارتباطاتی که داریم ریسک کشور مقصد و برقرار بودن خدمات را چک می کنیم و به اطلاع مشتری می رسانیم.

تذکر ویژه (از ۱۵ اسفند ۹۹ به بعد) : متاسفانه گمرک به بهانه واهی نبود قانون مستقل برای پست کالای گران و خروج ارز، جلوی پست کردن فرش دستباف را گرفت. این یعنی تنها راه صادرات و ارسال فرش به برخی کشورها از قبیل آمریکا، ترکیه، سریلانکا و … متوقف شده است!! همچنین پست کالا مهمترین روش برای ارسال کالاهایی است که به صورت تجارت الکترونیکی و فروش اینترنتی به فروش رفته اند و با قطع این سرویس بدون ایجاد رویه ی جایگزین برای تجارت الکترونیک، عملا آسیب جدی ای به این خدمت وارد شده است. ان شاالله که به زودی این کوته بینی اصلاح شود. فعلا قطعات زیر ۲۰ کیلو را از مسیر دیگری و به سختی می توانیم پست کنیم. برای آگاهی بیشتر با شماره ۹۱۲۳۰۸۷۴۹۲ تماس بگیرید. فریت مسافری: به دو روش این کار انجام می شود. اگر خود مسافر ظرف ۷۲ ساعت به زمان پرواز و با ارائه ی پاسپورت و بلیط، می توان با هزینه ای بسیار کمتر از اضافه بار پای پرواز (که بین ۸ تا ۱۲ یورو به ازای هر کیلو بار اضافی است) بار را فریت مسافری کرد. (حدود ۵ یورو به ازای هر کیلو) در روش دیگری، هستند پیمانکارهایی که بدون بلیط هم برای برخی کشورها فرش را ارسال می کنند. در صورت تمایل به استفاده از هرکدام از این روش ها با شماره بالا تماس بگیرد تا اطلاعات پیمانکاران مربوطه در اختیار شما قرار گیرد. بار تجاری: برای بارهای بیشتر از ۱۰۰ کیلوگرم قابل توصیه است. فرایند پیچیده تری دارد و با توجه به قانون تعهد برگشت ارز به کشور، افرادی که دارای کارت بازرگانی هستند می توانند این بار را به صورت رسمی بنام خودشان صادرکنند. توصیه این است که فقط این کار توسط افرادی که معتبر هستند صورت بگیرد چون به صورت رسمی مالکیت باری که روی یک کارت بازرگانی اظهار می شود متعلق به صاحب کارت است و بدلیل نگرانی از اتهام پولشویی و تقلب گمرکی، هیچ کس به شما رسیدی مبنی بر مالکیت بار توسط شما نخواهد داد. هزینه بارنامه ارسال بار در دوران کرونا برای بارهای ۱۰۰ تا ۵۰۰ کیلو در حدود هر کیلو ۴ تا ۶ یورو خواهد بود. برای بارهای بالای ۵۰۰ کیلو هزینه کاهش می یابد. (قبل از دوران کرونا و بدلیل زیاد بودن پروازها، این هزینه در حدود نصف این مبلغ بود.) غیر از هزینه بارنامه، هزینه ورودی و اداری گمرک (حدود عدلی ۱۰۰) ، بیمه (۵ در ده هزار ارزیابی بار)، هزینه حق العمل کار گمرک (حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان) ، هزینه گواهی مبدا (۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان) و هزینه رفع تعهد ارزی (طبق ارزیابی دلاری ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان) اضافه می شود.  فرش آل احمد دارای کارت بازرگانی معتبر بوده و در هیئت مدیره اتحادیه صادرکنندگان فرش ایران عضویت دارد و در این خصوص امکان ارائه خدمت مهیاست. کشورهایی که پرواز ایرانی به آنها وجود دارد هزینه های بسیار مناسب تری دارند. اخیرا با توجه به تحریم ها، برخی شرکت های هوایی اقدام به برقراری خطوط حمل هوایی بار کرده اند که به کشورهایی که پرواز مسافری مستقیم وجود ندارد نیز خدمت می دهند. از قبیل اتاوای کانادا و کویت. تذکر در مورد فرش دستباف مسافری به ترکیه: گمرک فرودگاه استانبول در جدیدترین مقررات خود از ورود چمدانی فرش دستبافت به این کشور ممانعت می‌کند. ماموران گمرک در حالی اجازه ورود یک یا دو قالی کوچک‌پارچه را می‌دهند که مسافر فاکتور رسمی همراه داشته باشد و باید یک برابر ارزش فرش گمرکی پرداخت کنند. این در حالی است که اگر مسافری قصد داشته باشد با ترفندهای خاص فرش خود را وارد کند بین ۴ تا ۵ برابر ارزش فرش باید جریمه پرداخت کند. صادرات چمدانی فرش تنها راه نفسی برای صدور آن به ترکیه بود که در پی مقررات جدید و سختگیرانه گمرک ترکیه، صادرات خرد فرش به این کشور بطور کامل مسدود شده است.

از زمان بروز تحریم ها علیه سیستم بانکی ایران و بخصوص تحریم فرش دستباف توسط دولت ایالات متحده، خریداران بین المللی فرش دستباف ایران به مرور همکاری با شرکت های ایرانی را کاهش دادند و طی سال های اخیر، تقریبا فقط ایرانیان ساکن خارج از کشور هستند که حال و حوصله دور زدن تحریم ها و خرید تهاتری فرش دستباف ایرانی را دارند. لذا مجموعه ی فرش آل احمد در به روزرسانی آخر خود، کاملا به صورت فارسی طراحی شد تا مغازه داران ایرانی ساکن خارج از کشور احساس نکنند این مجموعه قصد رقابت با آنها را دارد. اما با توجه به پیشرفت روز به روز سیستم گوگل ترنسلیت، می توانیم لینک ترجمه شده ی سایت به زبان های مختلف را داشته باشیم تا مشتریان بتوانند اطلاعات هر فرش را به سادگی مرور کنند. دقت کنید که قیمت ها، قیمت ایران است و برای ارسال به خارج از کشور هزینه ارسال و سایر هزینه های گمرکی به آن اضافه خواهد شد.

برای دیدن نسخه ی انگلیسی سایت، روی کلمه ی En کلیک کنید.

برای دیدن نسخه ی آلمانی سایت، روی DE کلیک کنید.

برای دیدن نسخه ی اسپانیانی سایت، روی ES کلیک کنید.

برای دیدن نسخه ی فرانسوی سایت، روی Fr کلیک کنید.

برای دیدن نسخه ی ایتالیایی سایت، روی IT کلیک کنید.

برای دیدن نسخه ی عربی سایت، روی Ar کلیک کنید.

برای دیدن نسخه ی ترکی سایت، روی TR کلیک کنید.

برای دیدن نسخه ی ژاپنی سایت، روی Jp کلیک کنید.

برای دیدن نسخه ی چینی سایت، روی Ch کلیک کنید.

برای دیدن نسخه ی روسی سایت، روی RU کلیک کنید.

در ابتدا لازمه بگویم که پرز پشم طبیعی را با پرز الیاف مصنوعی نباید یکی در نظر گرفت. الیاف پشم گوسفند از پروتئین تشکیل شده و اگر پرز داخل دهان یا ریه ی انسان برود دفع یا جذب می شود. اما الیاف مصنوعی و بدست آمده از مواد پتروشیمی اگر داخل ریه بروند برای همیشه آنجا باقی می مانند و به مرور موجب سرطان می شوند . به همین دلیل پیشنهاد اکید می شود که بخصوص در اتاق کودکان از فرش با الیاف طبیعی استفاده شود. همانطور که می دانید فرش دستباف با الیاف طبیعی پشم دستباف بافته می شود. الیاف پشم گوسفند طول های مختلف دارد. اگر در بهار پشم چیده شود، طول الیاف پشت کمر و گرده ی گوسفند تا ۱۰ سانت هم دارد ولی زیر شکم و گردن الیاف تا یک پنجم طول دارند. در بقیه ی سال هم طول الیاف کوتاهتر است. پشم های چیده شده کوتاه و بلند بعد از شستشو، در بسیاری مناطق سورت نشده و با هم ریسیده میشوند و نخ پشم بدست می آید. اما طول اولیه ی پشم های کوتاه موقع بافت و قیچی خوردن کوتاه تر هم میشود و این الیاف که بسیاریشون تا خفت گره (جایی که نخ پشم به تار و پود تلاقی می کند و ثابت می شود) ادامه ندارند طبیعتاً به مرور به صورت پرز ، تا مدتی از فرش جدا میشوند. به همین دلیل به مرور پرز دهی فرش کاهش می یابد. چیزی که باقی می ماند الیاف در هم تنیده و بلند نخ پشم هستند. با هر بار قالیشویی، الیاف کوتاه میانه ی پشم باز شده و مجدد تا مدتی پرز دهی تشدید می‌شود و به مرور کم می شود که این طبیعی است و نباید نگران بود . البته اگر در بافت فرش از پشم خشک و غیر لطیف دباغی هم استفاده شود، پرز دهی بیشتر خواهد بود و فرش ظرف چند سال سابیده میشود که این یکی از دلایل اعتماد به خرید فرش های کارکرده است که ذات پشم معلوم شده باشد. دقت کرده باشید اکثر خریداران خارجی و تجار فرش دستباف به خرید فرش هایی با سن بیش از ۲۰ سال علاقه بیشتری دارند که هم ذات پشم معلوم شده است و هم قیمت مناسب تری می توانند فرش را تهیه کنند. دقت کنید که پرز دهی در فرش هایی که طول پرز کوتاه تری دارند بسیار کمتر است برای همین در فرش های ریزبافت تر که طول پرز زیر یکسانت هست اکثر الیاف تا خفت ادامه دارند و لذا پرز دهی بسیار کمتری داریم. البته به همان میزان لذت نرمی زیر پا و لم دادن روی فرش کم می شود! راه حل کم کردن پرز دهی فرش جارو برقی کردن چند باره خلاف جهت و بعد در جهت پرز است که بیشتر الیاف سست را جدا می کند. طبیعتا به مرور با پا خوردن فرش باز هم این الیاف باز شده و باید مجدد این کار را تکرار کرد. اگر نسبت به پرزدهی فرش تان حساس هستید حتما قبل از خرید تست پرزدهی بگیرید. به این شکل که به صورت رندوم بخشی از فرش را انتخاب کنید و با نک ناخن دست محدوده ی ۲۰ سانتی متری ای را با سرعت برای حدود ۴۰ بار رفت و برگشت کنید و پرز فرش را در خلاف جهت و جهت بازی دهید. پس از این کار مقدار پرز خارج شده از فرش را با سایر فرش ها مقایسه کنید. طبیعتا فرشی که پرز کمتری داده باشد در آینده هم پرز کمتری در محیط منزل شما پخش خواهد کرد.

تخصص اصلی گالری احمدکارپتس صادرات فرش های عشایری و روستایی بافت به اقصی نقاط دنیاست. لذا به صورت تخصصی کارگاه تعمیرات فرش و قالیشویی نیز دارد اما ظرفیت این کارگاه ها معمولا تکمیل هستند. طبق سیاست مجموعه فرش آل احمد، مشاوره برای خدمات مورد نیاز مشتریان سعی می شود به بهترین شکل ممکن برایشان تامین شود. لذا در صورت نیاز به مشاوره گرفتن در خصوص این مسایل لازم است نیازمندی مربوطه به همراه عکس از فرش های مورد نظر برای شماره ۹۱۲۳۰۸۷۴۹۲ از طریق واتس آپ ارسال شود. تلاش می شود بهترین کیفیت خدمات برای دوستان تامین شود.